Pınar Aydın Sitesi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Pınar Aydın Sitesi

Pınar Aydın Fan Sitesi - Pınar Aydın Akademi Türkiye - Pınar Aydın Savcının Karısı - Pınar Aydın Arka Sokaklar - Pınar Aydın Kız Kaçıran - Pınar Aydın Kapalıçarşı - Pınar Aydın Albümü - Pınar Aydın Akasya Durağı - Pınar Aydın Bizim Okul

AnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Galatasaray-GS

2 posters
Sayfaya git : 1, 2, 3  Sonraki
YazarMesaj
♥alpınar♥
Moderatör
Moderatör
♥alpınar♥

Kadın Mesaj Sayısı : 3082

Galatasaray-GS Empty
MesajKonu: Galatasaray-GS   Galatasaray-GS EmptyPaz Kas. 22, 2009 11:17 am

--------------
http://www.alpkorkmazfan.com
pearl
Moderatör
Moderatör
pearl

Kadın Mesaj Sayısı : 1393

Galatasaray-GS Empty
MesajKonu: Geri: Galatasaray-GS   Galatasaray-GS EmptyPaz Kas. 22, 2009 3:33 pm

Ekstra Güç

Rijkaard, Fenerbahçe’nin yenilmesinin ekstra motivasyon olduğunu söyledi, “3 gol yedik ama 4 gol de attık. Belki hatalar olabilir ama bunları düzelteceğiz” diye konuştu

Galatasaray ile Trabzonspor arasında yaşanan gol düellosunda, futbol iki hocayı da mutlu etti ancak sonuç, Trabzonspor Teknik Direktörü Hugo Broos’u üzdü.
Garip bir maç olduğunu belirten Galatasaray’ın çalıştırıcısı Frank Rijkaard, “Duyguların çok yoğun yaşandığı bir karşılaşmaydı. Birinci yarıda iyi bir oyunumuz vardı. Tam oyunun kontrolünü elimize aldık derken bir gol buldular. Belki mental olarak bu bizi etkiledi ve ikinci yarı iyi başlamadık. Trabzon’un gollerinden sonra toparlanıp, takım ruhunu göstermemiz gerekiyordu. Herkes gördü ki çok zor maç oldu. Fedakarlık yapmamız gerekiyordu” dedi.
Fenerbahçe’nin yenilgisinin kendileri için ekstra motivasyon olduğunu ifade eden Hollandalı çalıştırıcı sözlerine şöyle devam etti:
“Liderle aradaki farkı indirmek için kesinlikle kazanmamız gereken maçtı. Yenilen golleri kesinlikle bireysel olarak değerlendirmiyoruz. Sadece defansa hatayı vermemek lazım. Hata yapılıyorsa takım olarak yapılıyor. Belki hatalar olabilir ama bunları düzelteceğiz. 3 yedik ama 4 gol attık. Demek ki atağı iyi yapıyoruz.”
Rijkaard, Fenerbahçe derbisiyle ilgili soruya ise, “Bu maçın önemini biliyoruz. Ancak en önemli maç, önümüzdeki maçtır. En önemli motivasyon ise Bükreş maçından bir galibiyetle çıkmak” diye konuştu.

Broos: Penaltımız verilmedi
Trabzonspor Teknik Direktörü Hugo Broos ise maçın hakkının bu olmadığını ifade etti, sahadan adaletli bir sonucun çıkmadığını belirtti. Maçın iki dönüm noktası olduğunu belirten Broos, “Bunlardan birincisi lehimize çalmayan penaltı, diğeri Serkan‘ın kaçırdığı goldü. İlk 20 dakika haricinde maçta üstünlük sağlayan Trabzonspor’du. Takımım bu sonuçtan daha fazlasını hak etmişti” ifadesini kullandı.

Fatih heyecanı
Trabzonspor Başkanı Sadri Şener’in, Fatih Tekke’nin transferi için ligin devre arasında harekete geçeceklerini açıklaması heyecan yarattı. Başkan Şener, “Sezon başında kadromuza katmak için yoğun şekilde çalıştık, ama olmadı. Ocak ayında kendisiyle ve kulübüyle yeni bir görüşme yapacağız” diyerek, her fırsatta Trabzonspor’a dönüp, şampiyonluk yaşamak istediğini açıklayan Fatih’in transferini gündemlerine aldıklarını bildirdi. Zenit’le sözleşmesi mart ayında bitecek olan Tekke’nin, Trabzonspor’a geri dönmeye hazır olduğu kaydedildi.
http://www.pinaraydin.forumdizini.com
pearl
Moderatör
Moderatör
pearl

Galatasaray-GS Empty
MesajKonu: Geri: Galatasaray-GS   Galatasaray-GS EmptyPaz Kas. 22, 2009 3:45 pm

Gökhan Zan ile röportaj

Camdan Değil, Candan Adam

Arkalarına dönüp baktıklarında hep kaleciyi görmez savunma oyuncuları… Herkes gibi koskoca bir hayat bırakır onlar da arkalarında. Gökhan’la beraber bakmaya çalıştık geride bıraktığı hayata, bazen geriden kurduk oyunu, bazen uzun oynadık, bazen zıpladık ve topu uzaklaştırdık ama hiç adam kaçırmadık

(Röportaj: Tarık ÜNLÜTÜRK | Galatasaray Dergisi, Ağustos 2009, Sayı: 81)

Hatay’da başlayan, sonra İstanbul’un üstünden geçip Çanakkale’ye uzanan ardından da hedeflenen yere İstanbul’a uzanan bir öykünün kahramanı Gökhan Zan. Başarılı futbolcuyla Galatasaray kampının son bölümünün yapıldığı Bochum’da otel lobisinde bir araya geliyoruz. Bir büyük takımdan, başka bir büyük takıma gelen futbolcu Gökhan Zan… İlk ara pasını da bu noktadan atıyoruz kendisine. Az biraz atağı savuşturup, gerisine karışmayayım düşüncesi içinde.

Ama bir hücum daha geliştiriyoruz. Bu transferlerin ilk aktörü olmadığını söylüyor milli futbolcu bizlere. Türkiye’de bu tip transferlere olan tahammülsüzlükten devam edelim o zaman diyoruz. Ve Gökhan topu alıp ve göğsünde yumuşatıyor: “Bu duruma tahammül futbol adına bir adım daha atmaktır. Futbolcu, taraftar, yönetici ilişkisi çok önemli bu transferler yapılırken. Hiç kimse bir diğerini kırmamaya özen göstermeli. Futbolcularla, yıllarca oynadıkları kulüp arasında bir bağ oluşur. Bazen bu bağ profesyonelliği de aşabiliyor. Taraftarın o futbolcuya bakışı başka oluyor. Ama futbolcuların çoğu profesyonelce davranmak zorunda... Herkes oynadığı kulübe profesyonelce hizmet ediyor. Taraftar her zaman bunun bilincinde olmalı.”

Daha ilk dakikalarda terlettiğimizin farkına varıyoruz tecrübeli futbolcuyu, “olsun kondisyonum iyidir” diyor. O zaman biz de kaseti başa sarıyoruz. Hatay sıcağı dedikten sonra Gökhan devamını getiriyor: “Akdeniz ikliminin çocuklarıyız”. İnsanları da, havası gibi olan bir kentten bahsettiğimizi anlıyoruz, sohbet ilerledikçe. Peki ya futbol diyerek atıyoruz pası bu kez Gökhan’a. Önce Hatay, diyerek atıyor çalımı bize Gökhan Zan, sonra devam ediyor: “Antakya ismi, Antik kelimesinden türetilmiş. Kültürlere ev sahibi bir coğrafyadır Hatay. Keyifli bir şehirdir. Hani kimsenin, kimseyle sorunu olmadığı yerlerden.” Bu sıcak iklimin insanı hani derler ya kara-kuru olur. Sen bu fiziği neye borçlusun diye sorunca, Gökhan Zan’ın, gülümseyen bakışı bekliyor bizi. Artık defans oyuncusunun ileri çıkma zamanı. “Hatay’ın yemekleri çok güzeldir. Bizim oranın çocuklar uzun ve kilolu olur” diye bitiriyor, Gökhan Zan.

Önce kaleci, sonra defans
Beş kardeşin en büyüğü Gökhan Zan, çok da kolay bir hayattan gelmemiş. Gökhan Zan anlatıyor: “Standartların altında bir yaşamımız vardı. Sadece ekmekle karnımızı doyurduğumuz günleri hatırlıyorum. Tandırda yapılırdı o ekmekler. Dört beş ayda bir kırmızı eti görürdük. Bu yüzden ekmeği çok yerdik. Ama huzurla yaşardık. O zamanlar da güzeldi.”

Artık oyunu kurma zamanı diyoruz. Gökhan Zan’ın futbola başlangıcı, evlerinin karşısına Hatayspor tesislerinin yapılması ile başlamış. Gerçi Hatay’ın boş arsaları top peşinde koşan uzun ama zayıf Gökhan’a her zaman açıkmış. “Üstümü parçalamadan eve dönmezdim” diyor Gökhan Zan. Hatta çok ayakkabı heder olmuş bu yolda. Okul ayakkabıları dahil. Terlikle okula gidilen günler az değilmiş Gökhan’ın hayatında. Evin karşısındaki o saha yapılınca ne oldu diye soruyoruz Gökhan’a. “Bir gün” diye başlıyor başarılı futbolcu. “Elimizde plastik bir top, 100 metrekarelik alana gizlice girdik. O yeşilliği görünce başladık atlayıp, zıplamaya. Ee tabii, orada eğitim alan çocuklar da var. Bizleri görünce çağırdılar. Kalecileri yokmuş. Ben bir kaleye, arkadaşım bir kaleye geçti. İşte ben futbola o gün başladım”

Hedefin kaleci olmak mıydı diyerek çekiyoruz şutumuzu, Gökhan’a, “11 yaşlarındayım ve ağzımı açmadım. Çünkü zaten parasız kaydolmuşum, hani desem ki, ben de sahada koşturmak istiyorum, hadi git diyecekler. Altyapıda ilk bir senemi kaleci olarak geçirdim” sözleriyle cevaplıyor bizi.

İlk 11’lerin geri dörtlüleri için hamlesi ise bir sene sonra olmuş Gökhan’ın. “Boyum uzundu yaşıtlarıma göre ama zayıftım. O yaşlarda defansta oynayan azdır. Üst takımlardaki ağabeylerimize sordum, nerede oynamalıyım diye. Savunmada oynamam gerektiğini söylediler. Defans oyuncusu olarak o şekilde başladım” sözleriyle anlatıyor Gökhan, kaleden çıkıp 10 adım öteye geçişini.

Hatayspor’un altyapı takımlarında başlayan macera tam 12 sene sürmüş. O 12 senenin ilk dönüm noktasını 14-15 yaşlarında yaşamış Gökhan. Genç takımda oynarken, amatör takımla önce antrenmanlara sonra maçlara çıkmaya başlamış. Kendisinden 5-6 yaş büyüklerle birlikte oynadığı futbol sonunda teknik direktörünün gözüne girmek zor olmamış ve 15 yaşında Hatayspor’la ilk profesyonel sözleşmesini imzalamış, Gökhan.

Peki ya sonra, Gökhan Zan anlatıyor: “Ağabeylerimiz profesyonel takımda oynarken, bana ilk kez 20 milyon verdiler. Futboldan kazandığım ilk paradır. O gün yaşadığım duyguyu hiç unutmam. Tabii ki direkt olarak eve harcadım o parayı. Başarılı performansımdan sonra 50 milyon aldım. Ben neden bana bu kadar para veriyorsunuz, dedim. ‘Çünkü başarılısın’ dediler. Daha sonra aldığım meblağlar da çoğaldı.” Bu süre içerinde eğitimine de devam ettiğini belirtiyor tecrübeli oyuncu. Lisede başarılı bir öğrenci olan Gökhan, üniversite sınavında da spor akademisini kazanmış, ama onu engelleyen olay, kariyerini de şekillendiren gelişme olmuş aynı zamanda...

Ve bir gün kapı çalar
Gökhan’ın evinin zili bir sabah saat 5’te çalar. Dönemin Hatayspor Başkanı Hikmet Çinçin kapının ardındaki isim, devamını Gökhan Zan’ın sözleriyle nakledelim: “Hadi gidiyoruz, dedi başkan. Ayaklarım titredi, nereye gidiyoruz dedim. İstanbul’a dedi. Durumu anlattı. Çanakkale’nin bir teklifi varmış ve aslında transfer zaten olmuş gibi. Bir gün İstanbul’da kaldık. Ertesi gün arabayla Çanakkale’ye devam ettik. Ondan sonra imza attım. Ama tabii bu süre içerinde çok da anlam veremiyordum. Ne oluyor, bu kadar kısa süre içersinde nasıl gelişti bu transfer diye!”

Ve hayatın ikinci yarısı başlamış Gökhan Zan için. Çanakkale günlerinde Hatayspor’dan eski takım arkadaşı Bayram Soysal’la oda arkadaşı olmuş. 18 yaşında bir çocuğun ayrılması tabii ki işin başında zorluklar da getirmiş. “Daha sonra ise uyum sağlamaya başladım” diyor Gökhan Zan. Ve ekliyor: “Artık profesyonelliğini düşünmeye başlamıştım. Hedefler daha da belirginleşti kafamda.” Evet, futbolcu oluyorum dediğin zamanlar mıdır, diye soruyoruz Gökhan’a, biraz duraksadıktan sonra tekrar Hatay’a dönüyor milli futbolcu. “Aslında küçüklüğümden beri söylerdim, bir gün büyük takımlarda oynayacağımı. Şimdi Hatay’daki futbolcu ağabeylerimle karşılaşırız. Bana o sözlerimi hatırlatırlar.” Hatayspor demişken diye de ekliyor: “Şu anda 80 yaşına basmış Osman Çalgın hocamız var. Altyapıya çok oyuncu kazandırdı. Hatayspor’un binasında yatıp kalkar. O, kulübün emekçisidir. Benim için de çok özel bir yeri vardır.”

Çanakkale Dardanelspor, malum genç yeteneklerin ocağı. Gökhan’ın üç senelik döneminde takım arkadaşlarını sayarsak, daha da inandırıcı oluruz bu tezimiz adına: Hasan Kabze, Mehmet Topal, Okan Koç, Selçuk İnan gibi futbolcularla sırasını beklemiş süper lig için.

İstanbul günleri
Üç yıllık dönemden sonra İstanbul biletini nasıl aldın diye soruyoruz bu kez Gökhan’a. Trabzonspor, Beşiktaş, Bursaspor ve Galatasaray’ın teklifleri oldu bana diyor Gökhan. “Aslında bana ilk resmi teklif Galatasaray’dan gelmişti. O zaman Galatasaray’da dönemin yöneticisi Burak Elmas’la ofisinde görüşmüştük. Beni Galatasaray’da görmek istediğini söyledi. 2001-2002 sezonunda Galatasaray son maçını Kocaeli ile oynayıp şampiyon olmuştu. Bir önceki hafta ise İstanbul’da Ankaragücü ile oynamış Galatasaray ve şampiyonluğu garantilemişti. Ben o maçı Ali Sami Yen Stadı’nda Lucescu’nun abisi, tercümanı ve eşi ile beraber izlemiştim. O gün Ankaragücü maçından sonra Lucescu’nun evinde kendisiyle de görüştüm. Beraber yemek yedik. Kendisi de beni Galatasaray’da görmeyi istiyordu. Fakat o sezon transferim gerçekleşmedi. Lucescu’da Beşiktaş’a gidince beni oraya aldırdı. Ve Beşiktaş kariyerim başlamış oldu.”

Siyah beyaz günler adına neler söylersin diye bir kontra atak geliştiriyoruz. Gökhan kendinden emin şekilde çıkıyor bu topa da: “Beşiktaş bana çok şey verdi. Altı sene görev aldım. Ben bu onuru yaşadım. Hüsnü Güreli’nin benim Beşiktaş a gelmemde çok büyük emekleri vardır. Kendisine bir kez daha teşekkür ediyorum. O dönemin tüm Beşiktaş yöneticilerine ve tabii ki taraftarına da çok teşekkür ediyorum. Fakat artık önüme bakmalıyım. Şu an Galatasaray’da olduğum için de çok mutluyum.”

Beşiktaş’ta ilk senede sadece dört maç forma giyer Gökhan. Bir hayal kırıklığı oldu mu diye soramadan, başarılı futbolcu, “Daha çok hırslandırdı beni bu durum” diyor. “Gaziantepspor’da geçirilen bir yılık kiralık dönemde çok iyi çalıştım” diye de ekliyor. Beşiktaş’a döndükten sonra oynadığı dört sezonda aslında hiç 20 maçın altına düşmemiş. Peki bu sakatlık kelimesi neden hep Gökhan Zan’la aynı cümlede geçer diye soruyoruz. O da bu soruyu beklercesine, “Yapacak bir şey yok. Gökhan Zan sakatlanıyor diye bir şey çıkmış bir kere” diyor.

Yarayı biraz daha kaşıyoruz, fazla konuşmak istemiyorum dese de: “Oynamamam gereken süreçler oluyordu fakat ben fedakarlık adına sahada kalınca sakatlığım ortaya çıkıyordu. Profesyonelce değil ama bu biraz da Türk insanın duygusallığından kaynaklanıyor. Bunu açıklamak çok kolay değil. Ama böyle de bir durum var. Futbol bu ve her türlü problem söz konusu. Sakatlanmayan bir oyuncu da yok dünyada…”

Eleştiri çok can yakar mı diye devam ediyoruz: “Şimdi şu var; ders çıkarılması gereken bir eleştiri varsa tabii ki ders çıkarırız. Yani eleştiriyi yapanların niyetleri belli oluyor. Yıpratmak mı, yoksa eleştirmek mi, bu ayrımı yapabiliyoruz. Bunlar eleştiri değil. Daha çok hedef göstermek… Gökhan Zan devamlı sakat demek bir eleştiri değil. Ben her sene 20 maçın üzerinde sahada kalmışsım. O zaman söylenenler doğru olmuyor.”

Defans oyuncusu olmak diyoruz Gökhan’a; o devam ediyor bu noktadan sonra topla: “Defans oyuncusu olmak çok zor. 90 dakika iyi maç çıkartıp bir dakika konsantre eksikliğiniz ile takımınızı yenilgisine neden olabiliyorsunuz. Buna da bu işin zorluğu diyelim. Futbol hatalar oyunu derken, o hataları yapan genelde defans oyunculardır. Defans oyuncusu için en önemli şey konsantrasyondur.”

Ve sarı ve kırmızı
Peki ya Galatasaray defansı aynı zamanda milli takım defansı, bu rekabetin sonu ne olura getiriyoruz lafı, “Servet, Emre Aşık ve Emre Güngör, tabii bir de gençler var. Hepsi çok iyi oyuncular var. Aynı zamanda çok iyi insanlar. Bu rekabetten çok iyi bir Galatasaray defansı çıkacak. Oynayan, oynamayan hep birlikte biz bu işi başaracağız” diyor Gökhan. Milli takıma da son bir pas atıyoruz. Gökhan burada biraz duraksayıp ve Fatih Terim diyor. “Benim kariyerimde gördüğüm en iyi hocadır kendisi. Bana her zaman güvendi. Gerçekten çok iyi bir teknik adam.”

Gaziantep’e bekar olarak giden Gökhan, Beşiktaş’a döndüğü yaz dünya evine girmiş. Dört yıllık evli olan başarılı futbolcunun en sevdiği şey, eşiyle vakit geçirmek... Eşine güzel Hatay yemeklerinden yapar mısın mesela diye soruyoruz, “Yok ben en fazla yarım ederim” diye cevaplıyor Gökhan Zan.

Yavaş yavaş sonlara geliyoruz. Son düdüğü çalacak bir hakem yok ama her şeyin sonu olmalı fikrine inanıyoruz. Gökhan Zan, sarı kırmızı günlerinden oldukça memnun, buraya gelmesinde emeği olan Başkan Adnan Polat, Haldun Üstünel, Murat Yalçındağ ve Adnan Sezgin’i ayrıca anıyor. “Onlara bir kez daha teşekkür ediyorum. Bana güvendiler. Umarım bende Galatasaray’a en iyi şekilde hizmet edeceğim” diyerek son noktayı koyuyor.

Alıntıdır...
pearl
Moderatör
Moderatör
pearl

Galatasaray-GS Empty
MesajKonu: Geri: Galatasaray-GS   Galatasaray-GS EmptyPaz Kas. 22, 2009 3:46 pm

Maça Doğru: Galatasaray - Eskişehirspor

Galatasaray, Turkcell Süper Lig’in 7. haftasında Eskişehirspor ile karşılaşacak. Ali Sami Yen Stadı’nda 27 Eylül Pazar günü oynanacak karşılaşmanın başlama saati 20:00. Maç öncesi iki takım hakkında son bilgiler, hava durumu, istatistikler…

Stadyum: Ali Sami Yen
Tarih: 27 Eylül 2009 Pazar / 20:00
Hakemler: Cüneyt Çakır, Bülent Gökçü (Y), Nihat Mızrak (Y), Serkan Çınar (D)
Hava Durumu: İstanbul’da maç günü parçalı bulutlu, ortalama sıcaklık 23 derece.

Galatasaray bu sezon ligde oynadığı altı maçı da kazandı. Bu maçlarda 19 gol atan Galatasaray, kendi kalesinde ise 5 gol gördü. Galatasaray şu an ligin en çok gol atan takımı konumunda.

Galatasaray oynadığı lig maçlarında ilk yarılarda 6 gol attı. İkinci yarılarda ise 13 gol atan Galatasaray en çok 60-75 dakikaları arasında gol(toplam 6 gol) buldu.

Galatasaray’ın oynadığı 6 lig maçının tamamında kaleci Leo Franco ve Mustafa Sarp sahada yer aldı. Arda Turan ise 507 dakika ile bu iki futbolcuyu izledi.

Galatasaray Teknik Direktörü Frank Rijkaard, geride kalan maçlarda takımdan ayrılan Volkan Yaman ile birlikte 21 farklı oyuncuya görev verdi.

Ligde atılan 19 golü ise, 6 farklı oyuncu ağlara gönderdi. Nonda attığı 5 golle Galatasaray’ın en çok gol atan oyuncusu konumunda, aynı zamanda ligde gol krallığı yarışında birinci sırasında. Baros ise attığı 4 golle, Nonda’yı takip ediyor.

Galatasaraylı futbolcular bu maçlarda 10 kez sarı kartla cezalandırıldılar. Ayrıca Galatasaray, bu sezon ligde iki kez penaltı vuruşu kullandı.

Galatasaray ile Eskişehirspor 47. kez
Turkcell Süper Lig'de yarın yapılacak Galatasaray-Eskişehirspor maçıyla birlikte her iki ekip lig tarihinde 47. kez karşı karşıya gelecek.

İki takım arasında geride kalan maçlarda Galatasaray, Eskişehirspor'a galibiyet sayısında 19-8, gol sayısında da 62-43 üstünlük kurarken, iki ekip arasındaki 19 maç da berabere sonuçlandı. Geçen sezon yapılan maçlardan ise Galatasaray deplasmandan 4-2, Ali Sami Yen Stadı’ndan ise 1-0’lık mağlubiyetlerle ayrılmıştı.

İstanbul’daki maçlar
Galatasaray ile Eskişehirspor takımları lig tarihinde İstanbul'da 23 kez karşılaştı. İstanbul'daki maçlarda Galatasaray 12, Eskişehirspor 2 galibiyet alırken, 12 maç da berabere sonuçlandı. Gol sayısında da Galatasaray'ın 39-19 üstünlüğü bulunuyor.

Son 10 maç
İki takım arasında ligde yapılan son 10 maçta alınan sonuçlar şöyle:

1986-87
Eskişehirspor-Galatasaray 1 - 1
Galatasaray-Eskişehirspor 2 - 1
1987-88
Eskişehirspor-Galatasaray 0 - 1
Galatasaray-Eskişehirspor 1 - 1
1988-89
Eskişehirspor-Galatasaray 1 - 1
Galatasaray-Eskişehirspor 1 - 0
1995-96
Eskişehirspor-Galatasaray 1 - 2
Galatasaray-Eskişehirspor 3 - 0
2008-09
Eskişehirspor-Galatasaray 4 - 2
Galatasaray-Eskişehirspor 0 - 1

Eskişehirspor
2008-2009 sezonunu topladığı 40 puanla 11. sırada tamamlayan Eskişehirspor’un bu sezonda, geçtiğimiz sezon olduğu gibi Rıza Çalımbay çalıştırıyor.

Geçtiğimiz sezon kadrosunda bulundurduğu oyunculardan Brezilyalı Dos Santos Anderson, Hırvat Stephan Poljak gibi oyuncularla yollarını ayıran Eskişehirspor kadrosuna önemli oyuncular kattı. Galatasaray’dan Ümit Karan ve Volkan Yaman’ı transfer eden Eskişehirspor ayrıca Ankaragücü’nden Mehmet Yılmaz, Kayserispor’dan Ragıp Başbağ ve Fenerbahçe’den Burak Yılmaz’ı kadrosuna kattı.

Eskişehirspor bu sezon Turkcell Süper Lig’de oynadığı altı maçın 3’ünden galibiyet, 3’ünden ise beraberlikle ayrıldı. Oynadığı maçlarda 10 gol kaydeden Eskişehirspor, kendi kalesinde ise 7 gol gördü.

Eskişehirspor 2009-2010
Kaleciler
Atilla Koca
Vanja Ivesa
Kayacan Erdoğan

Defans
Veysel Sarı
Abdel Zahel El Saka
Volkan Yaman
Safet Nadarevic
Luka Vucko
Murat Önür
Koray Arslan
Bülent Ertuğrul
Sezgin Coşkun

Orta Saha
Ragıp Başdağ
Alper Potuk
Ersin Güreler
Birol Hikmet
Emre Özkan
Burak Yılmaz
Doğa Kaya
Bülent Kocabey
Mehmet Akif Tatlı
Mustafa Sevgi

Forvet
Mehmet Yılmaz
Adem Sarı
Ümit Karan
Serdar Özbayraktar
Souleymane Youla
pearl
Moderatör
Moderatör
pearl

Galatasaray-GS Empty
MesajKonu: Geri: Galatasaray-GS   Galatasaray-GS EmptyPaz Kas. 22, 2009 3:52 pm

Galatasaray Futbolcuları

AYKUT ERÇETİN
Kaleci

Doğum Tarihi 1982-09-14
Doğum Yeri Goppingen
Oynadığı Takımlar Stuttgart
Geldiği Takım Stuttgart
Giriş Yılı 2003
Boyu 187
Kilosu 80

Futbola Stuttgart altyapısında başladı. 2003 yılında Galatasaray’a transfer olan genç yetenek, Faryd Mondragon gibi dünyaca ünlü bir kaleciyle birlikte üç yıl çalışma şansı buldu.

Latince, İngilizce ve Almanca bilen Erçetin, bu sezon Mondragon’un Köln’e transfer olmasıyla birlikte daha çok forma şansı bulmaya başladı. 21 yaş altı Milli Takım’da (U21) 19 kez forma giydi. Aykut’un kulübümüzle 2010 yılına dek sözleşmesi bulunuyor.
pearl
Moderatör
Moderatör
pearl

Galatasaray-GS Empty
MesajKonu: Geri: Galatasaray-GS   Galatasaray-GS EmptyPaz Kas. 22, 2009 3:53 pm

EMRE GÜNGÖR
Defans

Doğum Tarihi 1984-08-01
Doğum Yeri İstanbul
Oynadığı Takımlar Bakırköyspor, Ankaragücü
Geldiği Takım Ankaragücü
Giriş Yılı 2007
Boyu 182
Kilosu 81

Futbola 11 yaşında, Bakırköyspor altyapısında başladı. 17 yaşında Süper Lig takımlarının dikkatini çekti.

İlk transferini Ankaragücü’ne yaptı. Oradaki bir buçuk sezonluk macerasının ardından Türk Telekom’a kiralandı. 2. Lig A Kategori’sinde bir buçuk sezon geçirdikten sonra Ankaragücü’ne döndü ve dört sene daha sarı – lacivertli takımla Turkcell Süper Lig’de top koşturdu.
Son iki sezon Ankaragücü’nün kaptanlığını da yapan Emre Güngör, 22 kez Ümit Milli oldu. 2007-2008 sezonu ara transfer döneminde Galatasaray’a katıldı. Rigobert Song gibi bir dünya yıldızının Afrika Kupası’nda bulunduğu sırada forma şansı bulan Emre, Galatasaray defansına çabuk uyum sağladı. Evli olan Emre’nin, 2007 Aralık ayında bir de oğlu oldu.
pearl
Moderatör
Moderatör
pearl

Galatasaray-GS Empty
MesajKonu: Geri: Galatasaray-GS   Galatasaray-GS EmptyPaz Kas. 22, 2009 3:56 pm

Uğur UÇAR
Defans

Doğum Tarihi 1987-04-05
Doğum Yeri İstanbul
Oynadığı Takımlar Kayserispor
Geldiği Takım Altyapı
Giriş Yılı 2005
Boyu 180
Kilosu 70

Altyapımızda yetişip son yıllarda A takımda en çok forma şansı bulan isimlerden biri Uğur Uçar.

Savunmanın sağında görev yapmasına karşın süratli kanat bindirmeleri ve isabetli ortalarıyla dikkat çeken oyuncumuz, geçen sezon Erik Gerets döneminde Kayserispor’a kiralandı.
Karl-Heinz Feldkamp ile beraber yuvaya dönen Uğur, 2007-2008 sezonunda defansın vazgeçilmezi oldu. Son üç yıldır Ümit Milli Takım’da da forma giyen, toplamda 88 kez milli olan Uğur, karlı zemin nedeniyle ertelenen Konyaspor maçında Batista ile çarpışarak diz kapağını kırdı. Ameliyat olan ve sahalardan en az iki ay uzak kalacak olan Uğur, PAF takımdaki görevine atfen taraftarlar arasında ‘geleceğin kaptanı’ olarak gösteriliyor.
pearl
Moderatör
Moderatör
pearl

Galatasaray-GS Empty
MesajKonu: Geri: Galatasaray-GS   Galatasaray-GS EmptyPaz Kas. 22, 2009 3:57 pm

GÖKHAN ZAN
Defans

Doğum Tarihi 1981-09-07
Doğum Yeri Hatay
Oynadığı Takımlar Hatayspor, Çanakkale Dardanel, Beşiktaş, Gaziantepspor, Beşiktaş
Geldiği Takım Beşiktaş
Giriş Yılı 2009
Boyu 1.91
Kilosu 85

7 Eylül 1981 Hatay doğumlu olan Gökhan Zan, futbola da Hatayspor’da başladı

Gökhan Zan buradaki performansı sonrasında 2000 yılında Çanakkale Dardanelspor’a transfer oldu. Üç sezon Çanakkale Dardanel forması giyen Gökhan Zan, 2003-2004 sezonunda Beşiktaş'a transfer oldu.

İlk sezonunda Beşiktaş’ta sadece dört maçta forma giyen Zan, 2004-2005 sezonunda Beşiktaş tarafında Gaziantepspor'a kiralandı. 2005-2006 sezonu başında ise Beşiktaş'a dönerek tekrar kendine kadroda yer buldu.

Son dört sezondur istikrarlı bir şekilde Beşiktaş’ta forma giyen Gökhan Zan, 2007-08 sezonunda 20 lig maçında sahaya çıkarken, geçtiğimiz sezonsa 19 lig maçında görev yaptı. 1,92 metre boyu ile Süper Lig'deki en uzun futbolculardan biri. olan Gökhan Zan, iri ve güçlü fiziği ile öne çıkmaktadır.
pearl
Moderatör
Moderatör
pearl

Galatasaray-GS Empty
MesajKonu: Geri: Galatasaray-GS   Galatasaray-GS EmptyPaz Kas. 22, 2009 4:02 pm

TOBIAS LINDEROTH
Orta Saha

Doğum Tarihi 1979-04-21
Doğum Yeri Marsilya, Fransa
Oynadığı Takımlar Mjallby AIF, Feyenoord, Elfsborg, Stabæk I.F, Everton, FC Kopenhagen
Geldiği Takım FC Kopenhagen
Giriş Yılı 2007
Boyu 179
Kilosu 74
Lakabı Tobi

Ünlü futbol adamı ve Viborg Kulübü Teknik Direktörü Anders Linderoth’un oğlu olan Tobias Linderoth, babasının futbolcu olarak formasını giydiği Marsilya’da dünyaya geldi.

Futbola 1985’te, Mjällby AIF altyapısında başlayan Tobias Linderoth, 7 yıl bu kulüpte kaldı. Ardından 1992’de IFK Hässleholm’e, 1995’te Feyenoord’a giden Linderoth, 1996’da ülkesi İsveç’e dönüp Elfsborg kulübünde profesyonel futbol kariyerine başladı.

Elfsborg ile iki sezonda 57 maç yapıp 4 gol attı. Sonra Norveç ekibi Stabæk I.F.’e transfer olan Linderoth, bu kulüpte 68 maçta 9 golle oynadı.

Buradaki performansıyla dikkatleri çeken İsveçli yıldız, 2001’de Premier League’e gitti ve Everton forması giydi. Üç sezonluk İngiltere kariyerinde, 40 maça çıktı.

2004’te Danimarka’ya gitti ve FC Kopenhagen’ı zirveye taşıyan kadronun temel taşı oldu. Üç sezondaki 127 maçın tamamında ilk 11’de başladı. Performansını 6 golle süsleyen Linderoth, iki de Danimarka şampiyonluğu yaşadı. Linderoth bu sürede 2 kırmızı, 41 sarı kart gördü.
İsveç Milli Takımı’nda da kilit rol üstlenen Tobias Linderoth, ikinci kaptanı olduğu ekiple 1999’dan beri 74 maça çıktı, 2 gol attı.

2002 ve 2006 Dünya Kupası, 2004 Avrupa Futbol Şampiyonası’nda mücadele eden İsveçli yıldız, 2002 Dünya Kupası’nda bir maçta 96 dakika sahada kalıp 14.6 kilometre koşarak adından söz ettirdi.

Eşi Maria Linderoth ile 25 Ekim 2006’da ilk kez çocuk sevinci yaşayan Tobias Linderoth, aynı yıl ülkesinde “Yılın En İyi Orta Saha Oyuncusu” seçildi.

2007’de Galatasaray kadrosuna katılan “Tobb” ve “Tobi” lakaplı futbolcu, sadece Türkiye’nin değil Avrupa’nın da en flaş transferlerinden birine imza attı. Performansıyla kısa sürede futbolseverleri kendine hayran bırakan İsveçli yıldız, tam da Türkiye’ye alıştığı dönemde kalçasından sakatlanarak sezonu kapattı.
pearl
Moderatör
Moderatör
pearl

Galatasaray-GS Empty
MesajKonu: Geri: Galatasaray-GS   Galatasaray-GS EmptyPaz Kas. 22, 2009 4:06 pm

AYDIN YILMAZ
Orta Saha

Doğum Tarihi 1988-01-29
Doğum Yeri İstanbul
Oynadığı Takımlar Galatasaray PAF (2005), Vestel Manisaspor (2007-Kiralık), İstanbul Büyükşehir Belediyesi (2008-Kiralık)
Geldiği Takım İstanbul BŞB
Giriş Yılı 2008
Boyu 176
Kilosu 65
Lakabı

29 Ocak 1988 İstanbul doğumlu. 9 yaşında Florya Metin Oktay Tesisleri’ndeki futbolcu seçmelerine girerek futbola adım attı.

1998 yılında Galatasaray minik takımına giren Aydın Yılmaz, 2000 yılında Galatasaray forması altında Danone Şampiyonası’nda mücadele eden kadroda yer aldı. 2005 yılında ise U17 takımı ile Peru’daki Dünya Şampiyonası’nda oynadı.

2005-2006 sezonunda Gerets, döneminde ilk kez A takıma yükseldi. Aynı sezon 13 Süper Lig karşılaşması ve 2 Türkiye Kupası maçında forma giyen Aydın, Galatasaray’ın şampiyonluğu kazandığı 2005-2006 sezonunda, ligin kırılma noktalarından olan Konyaspor maçında uzatma dakikalarında galibiyet golünü atarak dikkatleri üzerine çekti.

2006-2007 sezonunda ise yaşadığı sakatlıktan dolayı forma şansı bulmayan Aydın Yılmaz, 3 Süper Lig ve 9 PAF Ligi karşılaşmasında görev aldı. 2007-2008 sezonunda Vestel Manisaspor’a kiralık olarak transfer olan Aydın yaşadığı sakatlıktan dolayı Vestel Manisaspor’da forma giyemedi.

İkinci yarıda İstanbul Büyükşehir Belediye’ye kiralık olarak transfer olan Aydın Yılmaz, İstanbul BŞB ile 7 maçta sahaya çıktı. Özellikle son haftalarda takımının en etkili ismi olarak gözüken Aydın Yılmaz, sezon sonunda tekrar Galatasaray’a döndü.

Genç milli takımlarda bütün kademelerde görev yapan Aydın Yılmaz, 2008-2009 sezonu başı itibariyle 6 kez giydiği Ümit Milli Takım forması altında 1 golü bulunuyor.
pearl
Moderatör
Moderatör
pearl

Galatasaray-GS Empty
MesajKonu: Geri: Galatasaray-GS   Galatasaray-GS EmptyPaz Kas. 22, 2009 4:06 pm

AYDIN YILMAZ
Orta Saha

Doğum Tarihi 1988-01-29
Doğum Yeri İstanbul
Oynadığı Takımlar Galatasaray PAF (2005), Vestel Manisaspor (2007-Kiralık), İstanbul Büyükşehir Belediyesi (2008-Kiralık)
Geldiği Takım İstanbul BŞB
Giriş Yılı 2008
Boyu 176
Kilosu 65
Lakabı

29 Ocak 1988 İstanbul doğumlu. 9 yaşında Florya Metin Oktay Tesisleri’ndeki futbolcu seçmelerine girerek futbola adım attı.

1998 yılında Galatasaray minik takımına giren Aydın Yılmaz, 2000 yılında Galatasaray forması altında Danone Şampiyonası’nda mücadele eden kadroda yer aldı. 2005 yılında ise U17 takımı ile Peru’daki Dünya Şampiyonası’nda oynadı.

2005-2006 sezonunda Gerets, döneminde ilk kez A takıma yükseldi. Aynı sezon 13 Süper Lig karşılaşması ve 2 Türkiye Kupası maçında forma giyen Aydın, Galatasaray’ın şampiyonluğu kazandığı 2005-2006 sezonunda, ligin kırılma noktalarından olan Konyaspor maçında uzatma dakikalarında galibiyet golünü atarak dikkatleri üzerine çekti.

2006-2007 sezonunda ise yaşadığı sakatlıktan dolayı forma şansı bulmayan Aydın Yılmaz, 3 Süper Lig ve 9 PAF Ligi karşılaşmasında görev aldı. 2007-2008 sezonunda Vestel Manisaspor’a kiralık olarak transfer olan Aydın yaşadığı sakatlıktan dolayı Vestel Manisaspor’da forma giyemedi.

İkinci yarıda İstanbul Büyükşehir Belediye’ye kiralık olarak transfer olan Aydın Yılmaz, İstanbul BŞB ile 7 maçta sahaya çıktı. Özellikle son haftalarda takımının en etkili ismi olarak gözüken Aydın Yılmaz, sezon sonunda tekrar Galatasaray’a döndü.

Genç milli takımlarda bütün kademelerde görev yapan Aydın Yılmaz, 2008-2009 sezonu başı itibariyle 6 kez giydiği Ümit Milli Takım forması altında 1 golü bulunuyor.
pearl
Moderatör
Moderatör
pearl

Galatasaray-GS Empty
MesajKonu: Geri: Galatasaray-GS   Galatasaray-GS EmptyPaz Kas. 22, 2009 4:07 pm

BARIŞ ÖZBEK
Orta Saha

Doğum Tarihi 1986-09-14
Doğum Yeri Almanya
Oynadığı Takımlar Hordel, Rot-Weiss Essen
Geldiği Takım Rot-Weiss Essen
Giriş Yılı 2007
Boyu 180
Kilosu 72

2007-2008 sezonunda, Karl-Heinz Feldkamp ile yeniden yapılanan Galatasaray’ın ilk transferlerinden biri Barış Özbek oldu.

Almanya Yerel Ligi takımlarından Rot – Weiss Essen’de oynayan, aynı zamanda Almanya 21 Yaş Altı Milli Takımı’nda da 12 kez forma giyen Barış, sürati ve pres gücüyle dikkati çekiyordu. Bu özellikleri, gerek keşfedilmesinde, gerekse Feldkamp’ın sisteminde kilit rol oynamasında etkili oldu.

BG Schwerin altyapısında futbola başlayan Barış Özbek, 2003-2004’te Tus Hordel’de forma giydikten sonra 2005’te Rot-Weiss Essen altyapısına geçti. Birçok gurbetçi oyuncu arasında sivrildi ve iki sene boyunca A takım forması giydi. 39 maçta 1 gol attı. 2007-2008 sezonunda da takım arkadaşı Serkan Çalık ile birlikte Galatasaray’a transfer oldu.
pearl
Moderatör
Moderatör
pearl

Galatasaray-GS Empty
MesajKonu: Geri: Galatasaray-GS   Galatasaray-GS EmptyPaz Kas. 22, 2009 4:07 pm

ELANO BLUMER
Orta Saha

Doğum Tarihi 1981-06-14
Doğum Yeri Iracemapolis, Sao Paulo
Oynadığı Takımlar 2001-05 Santos, 2005-07 Shakhtar Donetsk, 2007-09 Manchester City
Geldiği Takım Manchester City
Giriş Yılı 2009
Boyu 175
Kilosu 67

Mevkisinde Kaka, Ronaldinho, Diego, Juninho gibi isimler olmasına karşın 40 kez Brezilya Milli Takım forması giyen Elano, 6 gol kaydetti.

Disiplinli futbolu ve teknik becerisiyle ön plana çıkan Brezilyalı oyunculardan birisi olan Elano, orta sahada hücuma yönelik görev yapabilen, her iki ayağına da hakim, uzaktan etkili şutlar atabilen ve gerektiğinde orta sahanın farklı mevkilerinde oynayabilen bir oyuncu.

2004 Ocak ayından itibaren Brezilya Milli Futbol Takımı'nda da yer almakta olan Elano, Brezilya Milli Takımıyla şu ana kadar oynadığı 40 maçta 6 gol kaydetmiştir. 2001-2005 yılları arasında Brezilya'nın büyük kulüplerinden Santos'da oynayan Elano 131 maçta forma giyerek 33 gol kaydetti. 2005 yılında Ukrayna takımı Shakhtar Donetsk'te eski hocamız Lucescu'nun da oyuncusu olarak göre yapan Elano, Shakhtar'da 48 maçta forma giyerek 14 gol üretti. 2007 yılında Premiere League'e transfer olan Elano burada Manchester City takımında 62 maçta forma giyerek 14 gole imzasını attı.

30 Temmuz 2009 tarihinde İngiltere'nin Premier League ekibi Manchester City'den, Galatasaray'a transfer olan Elano 4 yıllık sözleşmeye imza attı. Galatasaray'da Hakan Şükür'den bu yana hiç kimsenin giymediği 9 numaralı formayı giyecektir.

♥alpınar♥
Moderatör
Moderatör
♥alpınar♥

Kadın Mesaj Sayısı : 3082

Galatasaray-GS Empty
MesajKonu: Geri: Galatasaray-GS   Galatasaray-GS EmptyPaz Kas. 22, 2009 4:18 pm

Teşekkürler canım =)
http://www.alpkorkmazfan.com
pearl
Moderatör
Moderatör
pearl

Galatasaray-GS Empty
MesajKonu: Geri: Galatasaray-GS   Galatasaray-GS EmptyPaz Kas. 22, 2009 4:19 pm

ARDA TURAN
Orta Saha

Doğum Tarihi 1987-01-30
Doğum Yeri İstanbul
Oynadığı Takımlar Altyapı, Vestel Manisaspor
Geldiği Takım Altyapı
Giriş Yılı 2005
Boyu 176
Kilosu 72

Futbola Altıntepsispor altyapısında başlayan Arda, 12 yaşında Galatasaray’a geldi. Burada tekniğiyle sivrildi ve 2004-2005 sezonunda Gheorghe Hagi zamanında ilk kez A takıma alındı.

Yeterli şansı bulamadığı bu dönemin ardından tecrübe kazanması için Vestel Manisaspor’a kiralık olarak verildi. Manisa’da geçirdiği yarım sezonda göz dolduran Arda, 2006-2007’de Galatasaray’a döndü. Erik Gerets’in ilk 11’ine girmeyi başardı ve Şampiyonlar Ligi performansıyla Avrupa’da da adını duyurdu.

Yeni sezonda Karl-Heinz Feldkamp’ın da kadrosunda kendine yer bulan Arda, her iki kanatta ve oyun kurucu pozisyonlarında görev alabiliyor.

95 kez milli takımlara çağrılan Arda, 2006’da Lüksemburg ile yapılan hazırlık maçında A Milli formayla tanıştı. O günden beri de 15 kez Fatih Terim tarafından A Milli Takım kadrosuna dahil edildi. Galatasaray’la 2012’ye dek sözleşmesi bulunuyor.
pearl
Moderatör
Moderatör
pearl

Galatasaray-GS Empty
MesajKonu: Geri: Galatasaray-GS   Galatasaray-GS EmptyPaz Kas. 22, 2009 4:20 pm

ABDUL KADER KEITA
Orta Saha

Doğum Tarihi 1981-08-06
Doğum Yeri Abidjan - Fildişi Sahilleri
Oynadığı Takımlar 1999-2000 Africa Sports 23 (4 gol), 2000-2001 Etoial du Sahel 22 (7 gol), 2001-2002 Al Ain 19 (6 gol), 2002-2005 Al Sadd 71 (23 gol), 2005-2007 Lille 63 (14 gol), 2007-2009 Olympique Lyonnais 52 (5 gol)
Geldiği Takım Olympique Lyonnais
Giriş Yılı 2009
Boyu 184
Kilosu 78
Lakabı Popito

Abdul Kader Keita 6 Ağustos 1981 doğumlu

33 kere Fildişi Sahilleri milli formasını giyen forvet oyuncusu futbol kariyerine 1999-2000 sezonunda Africa Sports'da başladı. Daha sonra sırası ile Etoile du Sahel, Al Ain, Al Sadd, Lille ve Olympique Lyonnais takımlarında forma giydi.

1.84 boyundaki Keita, 2007-2008 sezonunda da Lyonnais'da Milan Baros ile birlikte oynamışlardı.
pearl
Moderatör
Moderatör
pearl

Galatasaray-GS Empty
MesajKonu: Geri: Galatasaray-GS   Galatasaray-GS EmptyPaz Kas. 22, 2009 4:21 pm

MEHMET TOPAL
Orta Saha

Doğum Tarihi 1986-03-03
Doğum Yeri Malatya
Oynadığı Takımlar Malatya Belediyespor, Çanakkale Dardanelspor
Geldiği Takım Çanakkale Dardanelspor
Giriş Yılı 2006
Boyu 187
Kilosu 76
Lakabı Örümcek

Futbola Malatya’da, 11 yaşında başladı. Çim sahanın bile bulunmadığı zor şartlarda yetişti. Malatya Belediyespor’un altyapısında oynarken 2002’de Çanakkale Dardanelspor tarafından beğenilip transfer edildi.

Orada çok başarılı geçen üç sezonunun ardından, transferin son günü kendini Galatasaray’a imza atarken buldu.

Erik Gerets’le ilk sezonunda zaman zaman forma şansı bulan Mehmet Topal, kendini gösterme ve geliştirme imkanı yakaladı. Feldkamp’ın göreve geldiği 2007-2008 sezonunda ise bir süre Tobias Linderoth’un yedeği olarak bekledikten sonra, yıldız oyuncunun sakatlanıp sezonu kapatmasıyla birlikte ilk 11’e girdi.

Gösterdiği performans, Topal’a A Milli Takım’ın da kapılarını açtı. Bu seneki Türkiye – İsveç hazırlık maçında ilk kez A Milli Takım formasını giyen Topal, uzun bacakları ve top çalma yeteneği nedeniyle “Örümcek” lakabıyla anılıyor. Forma numarası olan 14 ise hayranı olduğu Patrick Vieira’yı temsil ediyor.
pearl
Moderatör
Moderatör
pearl

Galatasaray-GS Empty
MesajKonu: Geri: Galatasaray-GS   Galatasaray-GS EmptyPaz Kas. 22, 2009 4:22 pm

rica ederim Very Happy

MILAN BAROS
Forvet

Doğum Tarihi 1981-10-28
Doğum Yeri Vigantice, Çek Cumhuriyeti
Oynadığı Takımlar 1998-2001 Banik Ostrava, 2002-2005 Liverpool, 2005-2007 Aston Villa, 2007 Olympique Lyonnais, 2008 Portsmouth
Geldiği Takım Olympique Lyonnais
Giriş Yılı 2008
Boyu 184
Kilosu 68
Lakabı Ostrava's Maradona

28 Ekim 1981 Vigantice (Çek Cumhuriyeti) doğumlu forvet oyuncusu Milan Baros, Çek Cumhuriyeti'nin yetiştirdiği önemli golcülerden biri.

Futbola Vigantice takımında başlayan ve daha sonra Banik Ostrava takımına transfer olan Baros, daha sonra sırasıyla Liverpool, Aston Villa, Olympique Lyonnais ve kiralık olarak Portsmouth takımlarında forma giydi.

2002 - 2005 yılları arasında Liverpool forması giyen ve 65 maçta 19 gole imza atan Baros, İstanbul'da oynanan unutulmaz Şampiyonlar Ligi finalinde Milan'a karşı 3-0 geriye düştükten sonra maçı 3-3'e getiren ve penaltılarla kupaya uzanan ekipte de yer aldı.

Liverpool kariyerinde 2003 yılında Lig Kupası, 2005 yılında Şampiyonlar Ligi kupası bulunan Baros 2005 yılında Lig Kupası'nı, 2002 yılında da Charity Shield'ı finalde kaybetti.

Daha sonra Aston Villa ve Olympique Lyonnais’da oynayan Baros, Aston Villa ile çıktığı 42 maçta 9, Fransız şampiyonu ile çıktığı 24 maçta 7 gol kaydetti. Çek yıldız, 2008 yılında Portsmouth'a kiralandı ve 12 resmi maçta oynadı.

Çek yıldız ayrıca Lyon ile 2007 yılında Barış Kupası, Fransa Ligi şampiyonluğu ve Şampiyonlar Kupası'na uzandı.

Baros, ilk olarak 25 Nisan 2001'de Belçika karşısında formasını giydiği ve golle buluştuğu Çek Cumhuriyeti milli formasıyla çıktığı 66 maçta 32 gol attı.

Milan Baros, Çek Cumhuriyeti formasıyla katıldığı Euro 2004'te attığı 5 golle şampiyonanın gol kralı oldu ve Altın Ayakkabı ödülünü aldı.

Milan Baros, Euro 2008'de Milli Takımımız’ın da bulunduğu A Grubu'nda mücadele eden Çek Cumhuriyeti formasını bir kez, Portekiz maçında giyerken Milli Takımımızın 3-2 kazandığı grubun son maçında forma giymedi.
pearl
Moderatör
Moderatör
pearl

Galatasaray-GS Empty
MesajKonu: Geri: Galatasaray-GS   Galatasaray-GS EmptyPaz Kas. 22, 2009 4:29 pm

MUSTAFA SARP
Orta Saha

Doğum Tarihi 1980-11-05
Doğum Yeri İstanbul
Oynadığı Takımlar
Geldiği Takım Bursaspor
Giriş Yılı 2009

5 Kasım 1980 İstanbul, doğumlu olan Mustafa Sarp, profesyonel futbola Gaziosmanpaşa’da başladı.

1999-2002 yılları arasında üç sezon Gaziosmanpaşa forması giyen Mustafa Sarp, 2002 yılında Mersin İdman Yurdu’na transfer oldu.

İki sezon Mersin İdman Yurdu formasıyla ikinci ligde mücadele eden Sarp, ilk Süper Lig tecrübesini ise 2004-05 sezonunda Ankaraspor forması altında yaşadı. Ankaraspor’da 24 lig maçında forma giyen Mustafa Sarp, aynı sezonun sonunda Kayseri Erciyesspor’a transfer oldu. Kayseri’de 2006-2007 sezonunda 26 Süper Lig ve 10 Türkiye Kupası maçında forma giydi.

2007-2008 sezonu başında Bursaspor’a transfer olan oyuncu, geçtiğimiz sezon 28 maça çıktı, 4 gole imza attı ve 4 de sarı kart gördü. Mustafa Sarp, orta sahada savunmaya yönelik futboluyla dikkat çekiyor.

2006 yılında Çek Cumhuriyeti ile oynanan özel maçta ilk kez milli takımın formasını giyen Mustafa Sarp, 2 kere A Milli ve bir kere A2 Milli Takımın formasını taşıdı.
pearl
Moderatör
Moderatör
pearl

Galatasaray-GS Empty
MesajKonu: Geri: Galatasaray-GS   Galatasaray-GS EmptyPaz Kas. 22, 2009 4:33 pm

YASER YILDIZ
Forvet

Doğum Tarihi 1988-06-01
Doğum Yeri Sakarya
Oynadığı Takımlar Sakaryaspor, Beşiktaş, Denizlispor, Mersin İdman Yurdu, Uşakspor, Kartalspor
Geldiği Takım Kartalspor
Giriş Yılı 2008
Boyu 182
Kilosu 74

Yaser Yıldız, 1 Haziran 1988 Sakarya doğumlu. Futbola, Sakarya takımlarından Harmanlıkspor’da başladı. 2001 yılında Sakaryaspor altyapısına transfer oldu.

Sakaryaspor Genç ve PAF takımlarında forma giyen Yaser, 2003-2004 sezonunun başında Beşiktaş’a transfer oldu. Beşiktaş PAF takımında 29 maç forma giyen Yaser, 10 gol attı.

2005 yılında Denizlispor’a transfer olan Yaser Yıldız, Denizlispor’da 16 yaşındayken Süper Lig’de forma giyme başarısını gösterdi. Süper Lig’de 9 maçta forma giyen Yaser, 2005-2006 sezonunda ikinci lig takımlarından Mersin İdman Yurdu’na transfer oldu. Mersin’de 28 maçta forma giyen Yaser 2 gol attı. Yaser Yıldız, 2005-2006 sezonunu Uşakspor’da 4 maç forma giyerek kapattı. 2006-2007 sezonunda ise Kartalspor’a transfer oldu. Yaser Yıldız, Kartalspor’da forma giydiği 32 maçta 18 gol kaydetti.

Yaser Yıldız 13 kez, U16 milli takımında, 3 kez U17 milli takımında, 2 kez ise U20 milli takımında forma giydi. Yaser, son olarak 15 Şubat’ta Madeira Turnuvası’nda oynanan Portekiz maçında milli formayı giymişti.
pearl
Moderatör
Moderatör
pearl

Galatasaray-GS Empty

AYHAN AKMAN
Orta Saha

Doğum Tarihi 1977-02-23
Doğum Yeri İnegöl
Oynadığı Takımlar İnegölspor, Gaziantep, Beşiktaş
Geldiği Takım Beşiktaş
Giriş Yılı 2001
Boyu 173
Kilosu 69

Futbola İnegölspor’da başladı. 1994’te Gaziantepspor’a transfer oldu ve üç yıl forma giydiği bu kulüpte büyük çıkışını yaptı. 102 maçta forma giydi, 23 gol attı.

1998’de sansasyonel bir transfere imza atarak Beşiktaş’a geçti. Siyah beyazlı kulüpte üç yıl top koşturan Akman, 68 maçta 18 golle oynamasına karşın geçirdiği sakatlıklar nedeniyle giderek takımdan uzaklaştı.
Ve sonunda, Lucescu’yla birlikte yeniden yapılanan Galatasaray’a geldi. Lucescu’nun sisteminde defansif görevler de almaya başlayan Akman, bir sonraki sene ilk Türkiye Ligi şampiyonluğunu Galatasaray ile yaşadı. 2005 Fortis Türkiye Kupası, 2005-2006 Turkcell Süper Lig şampiyonluklarında kadromuzdaydı. Orta sahanın çeşitli bölgelerinde başarıyla görev yaparken 15 kez milli formayı giydi. Evli ve iki çocuk babası.
pearl
Moderatör
Moderatör
pearl

Galatasaray-GS Empty

HARRY KEWELL
Orta Saha

Doğum Tarihi 1978-09-22
Doğum Yeri Sydney
Oynadığı Takımlar 1995-2003 Leeds United, 2003-2008 FC Liverpool
Geldiği Takım Liverpool
Giriş Yılı 2008
Boyu 180
Kilosu 70
Lakabı Wizard of Oz

Harold (Harry) Kewell, 22 Eylül 1978 Sidney, Avustralya doğumlu. Futbola okula takımlarında adım atan Harry Kewell, lise yıllarında hem okul takımında futbol oynarken, aynı zamanda Marconi Socer takımı ile bölgesel ligde oynadı.

15 yaşında denenmek için gittiği İngitere’de Leeds United takımına transfer olan Harry Kewell, Mart 1996’da 17 yaşındayken Middlesbrough karşısında Premier Lig’deki ilk maçına çıktı. Nisan 1996’da ise Şili karşısında ilk kez Avustralya Milli Takımı’nın formasını giydi.

1999-2002 yılları arasında İngiltere Premier Lig’inde David Oleary’nin teknik direktörlüğünü yaptığı genç Leeds United kadrosunda göze batan isimlerden biri oldu. Leeds United’ta oynadığı 8 sezon boyunca 181 maçta forma giyen Kewell 45 gol attı.

Harry Kewell’in 2003-2004 sezonuda Liverpool’a transfer oldu. Liverpool ile 2005 yılında Şampiyonlar Ligi şampiyonluğu yaşayan oyuncu, Liverpool oynadığı 5 sezon boyunca 93 resmi maçta forma giydi ve 16 gol attı. 1996 yılında bu yana Avustralya Milli Takımı’nın formasını 36 kez giyen Kewell, milli forma altında ise 11 golü bulunuyor.

Harry Kewell, son olarak geçtiğimiz ay Avustralya Milli Takımı ile 4 maça çıktı. Avustralya Milli Takımı'nın Irak'a karşı oynadığı 2 maç ile Katar ve Çin'e karşı oynadığı maçlarda ilk 11'de sahaya çıkan Kewell, bu maçlarda toplam 322 dakika sahada kaldı ve 2 gol attı.
pearl
Moderatör
Moderatör
pearl

Galatasaray-GS Empty
MesajKonu: Geri: Galatasaray-GS   Galatasaray-GS EmptyPaz Kas. 22, 2009 4:43 pm

SHABANI NONDA
Forvet

Doğum Tarihi 1977-03-06
Doğum Yeri Demokratik Kongo Cumhuriyeti
Oynadığı Takımlar Vaal Professionals, FC Zürich, Rennes, Monaco, Roma, Blackburn Rovers
Geldiği Takım AS Roma
Giriş Yılı 2007
Boyu 182
Kilosu 77

Avrupa futbolunun son yıllardaki en tehlikeli forvetlerinden Shabani Nonda, hem Kongo hem Fransa pasaportu taşıyor. 11 kez Kongo milli formasını giyen Nonda, yaptığı parlak transferlerle de hep gündemde oldu.

Futbola Vaal Professionals kulübünde başladıktan sonra 1995-1998 yılları arasında üç sezon FC Zürich’de forma giyen Nonda, İsviçre'de 75 maçta 36 gol kaydetti.

1998-2000 yılları arasında iki sezon, Fransa'da Rennes'de top koşturdu, 62 maçta 31 golle yine adından söz ettirdi. 2000’de Monaco'ya transfer olan Nonda, 5 sene kaldığı bu kulüpte altın çağını yaşadı ve 116 maçta 57 gollük muhteşem bir performans sergiledi. 2004 Şampiyonlar Ligi finalinde FC Porto'ya karşı forma giydi. 2002-2003’te geçirdiği ağır sakatlığı atlatıp sahalara dönmesi ve eski formunu yakalaması da Nonda’nın kariyerinde önemli bir dönüm noktasıydı.

2005’te AS Roma'ya transfer oldu ve Serie A'daki 16 maçta 4 gol kaydetti. 2006-2007 sezonunda Premier Lig ekiplerinden Blackburn Rovers'da kiralık olarak oynarken 26 maçta 7 gol attı.

Sezon başında Galatasaray’a gelen Nonda, kurtarılamaz nitelikteki penaltı vuruşları ve bitiriciliği ile Türkiye’de de kendine hayran kitlesi edindi.
pearl
Moderatör
Moderatör
pearl

Galatasaray-GS Empty
MesajKonu: Geri: Galatasaray-GS   Galatasaray-GS EmptyPaz Kas. 22, 2009 4:43 pm

EMRE AŞIK
Defans

Doğum Tarihi 1973-12-13
Doğum Yeri Bursa
Oynadığı Takımlar Balıkesirspor (1991-1993), Fenerbahçe (1993-1996), İstanbulspor (1996-2000), Galatasaray (2000-2003), Beşiktaş (2003-2006), Galatasaray (2006), Ankaraspor (2006-2008 Kiralık)
Geldiği Takım Ankaraspor
Giriş Yılı 2008
Boyu 183
Kilosu 70
pearl
Moderatör
Moderatör
pearl

Galatasaray-GS Empty
MesajKonu: Geri: Galatasaray-GS   Galatasaray-GS EmptyPaz Kas. 22, 2009 4:48 pm

HAKAN BALTA

Doğum Tarihi 1983-03-23
Doğum Yeri Berlin (Almanya)
Oynadığı Takımlar Hertha Berlin, Vestel Manisaspor
Geldiği Takım Vestel Manisaspor
Giriş Yılı 2007
Boyu 184
Kilosu 80

Almanya doğumlu bir diğer futbolcumuz olan Hakan Balta, doğup büyüdüğü kentin takımı Hertha Berlin’de yetişti.

20 yaşındayken radikal bir karar verdi ve kendisine gelen teklifi değerlendirip anavatanına döndü. Vestel Manisaspor’un Süper Lig için kurduğu iddialı kadroda vazgeçilmez isimlerden biri oldu. Dört sezonda 128 maça çıktı, 22 gol attı.
A Milli Takım’a da yükselme başarısı gösteren Hakan Balta, 2007-2008 sezonunda, transferin son gününde Galatasaray ile anlaştı. Defansın ve orta sahanın solunda oynayabilen Hakan, sarı kırmızı formayla ilk golünü Beşiktaş derbisinde attı.

Galatasaray-GS
1 sayfadaki 3 sayfasıSayfaya git : 1, 2, 3  Sonraki