Pınar Aydın Sitesi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Pınar Aydın Sitesi

Pınar Aydın Fan Sitesi - Pınar Aydın Akademi Türkiye - Pınar Aydın Savcının Karısı - Pınar Aydın Arka Sokaklar - Pınar Aydın Kız Kaçıran - Pınar Aydın Kapalıçarşı - Pınar Aydın Albümü - Pınar Aydın Akasya Durağı - Pınar Aydın Bizim Okul

AnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Kanser tedavisinde yeni metod

2 posters
YazarMesaj
♥alpınar♥
Moderatör
Moderatör
♥alpınar♥

Kadın Mesaj Sayısı : 3082

Kanser tedavisinde yeni metod Empty
MesajKonu: Kanser tedavisinde yeni metod   Kanser tedavisinde yeni metod EmptyPaz Kas. 22, 2009 12:17 pm

Nanoteknoloji kanser hastalarına umut oldu.

Hamburg Eppendorf Üniversite Hastanesi bilim adamları nanoteknoloji ile geliştirdikleri medikal olta ile kandaki kanser hücrelerinin yakalanıp insan vücudundan uzaklaştırılması hedefleniyor.

Yeni tedavi metodunun kanser tedavisinde yeni bir çığır açtığı Alman Eğitim ve Araştırma Bakanlığı tarafından da tescillendi. Eğitim ve Araştırma Bakanlığı'nın düzenlediği 'medikal teknoloji' yarışmasını medikal olta mucitleri Prof. Dr. Burkhard Brandt ve ekibi kazandı.

Kanser hastalarında ana tümörden kopan kanserli hücreler kan ile birlikte bütün vücuda dağılıp buldukları uygun yerlerde yeni tümörler oluşturuyorlar. Bu durum hastalığı ölümcül yapan nedenlerin başında geliyor. Saç telinin ellide biri inceliğinde olan nano-olta ana tümörden kopan kanserli hücreleri yakalıyor. Yakalanan kanserli hücrelerin incelenerek hastalığın gidişatı hakkında sürekli bilgi sahibi olmak mümkün. Yeni tedavi yönteminin birçok kanser hastasında olumlu sonuçlar vereceği ümit ediliyor.

Eğitim ve Araştırma Bakanlığı bu yıl 11 başarılı projeye 5 milyon Euro'dan fazla bütçe ayırdı. Bunun 1,5 milyon Euro'su Nano Olta projesi için kullanılacak. Hamburg Eppendorf Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Prof.Dr.Jörg F. Debatin ve Bilim Senatörü Dr. Herlind Gundelach yarışmayı kazanan ekibi ayrı ayrı tebrik etti.

Cihan
http://www.alpkorkmazfan.com
Camille
Yeni Üye
Yeni Üye
Camille

Kadın Mesaj Sayısı : 194

Kanser tedavisinde yeni metod Empty
MesajKonu: Geri: Kanser tedavisinde yeni metod   Kanser tedavisinde yeni metod EmptySalı Mart 09, 2010 9:59 am

tesekkurler..

Kanser tedavisinde yeni metod
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Bu kanser erkek düşmanı
» Saç boyası kanser riskini arttırıyor!!!!!
» Kanser hücrelerine çipli takip
» Genç görüneyim derken kanser olmayın
» 3G'ye Yeni Alışırken Şimdide 4G Geliyor